Kumulacja kłopotów 23-latka

fot. KPP w Myszkowie
Duże kłopoty z prawem czekają młodego bytomianina, który włamywał się do paneli płatniczych sterujących myjnie samochodowe w powiecie myszkowskim. Śledczy udowodnili mu 4 takie przestępstwa. Do tego uciekał samochodem przed policją bez uprawnień i pod wpływem amfetaminą. W jego samochodzie byłą amfetamina. Wpadł podczas zdarzenia drogowego...Dzisiaj sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Na razie na 3 miesiące.
Koronawirus
śląskie
22619
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zatrzymania 23-latka doszło z soboty na niedzielę na terenie Koziegłów. Dyżurny myszkowskiej komendy został powiadomiony o włamaniu do myjni na terenie Koziegłów. Z ustaleń wynikało, że kierujący pojazdem marki Rover o początkowych numerach rejestracyjnych SB... dokonał kradzieży z włamaniem do panela płatniczego, który steruje myjnię samochodową i na widok świadka odjechał z miejsca zdarzenia. Od razu rozpoczęto poszukiwania pojazdu, którym porusza się sprawca. Podano komunikat dla wszystkich policyjnych patroli jak również dla jednostek ościennych. Na miejscu zjawili się policjanci, którzy wykonywali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczali ślady. Podczas wykonywania tych czynności, tuż przed północą policjanci zauważyli przejeżdżający ulicą Żarecką pojazd marki Rover, który nie miał tylnego zderzaka. To właśnie charakteryzowało samochód, którym odjechał sprawca. Mundurowi przerwali swoje czynności i ruszyli w pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów stróże prawa zauważyli, że poszukiwany rover zatrzymał się na sygnalizatorze świetlnym... Jak się okazało świadek, który ruszył także za sprawcą, chciał zatrzymać złodzieja i swoim pojazdem zajechał mu drogę. I wtedy doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca rovera nie miał już żadnych szans. Wpadł w ręce koziegłowskich policjantów. Razem z nim podróżowała również 25-letnia pasażerka. Oboje zostali zatrzymani do wyjaśnienia. 23-latek był wielokrotnie notowany do przestępstw przeciwko mieniu. Jak się okazało, kierował także samochodem pomimo sądowego zakazu. Wewnątrz pojazdu ujawniono amfetaminę, należącą do bytomianina, a tester potwierdził, że kierował samochodem będąc pod jej działaniem. Na dodatek w maju tego roku Prokurator Rejonowy w Bytomiu objął go policyjnym dozorem za podobne przestępstwo. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedswstawienie mu 4 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem do myjni samochodowych, których dokonał w maju b.r. oraz posiadania substancji narkotycznych. Natomiast 25-latce kryminalni udowodnili kradzież z włamaniem, którego dokonała wspólnie z 23-latkiem.Oboje przyznali się do winy.
Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zarzuty. Sąd nie miał żadnych wątpliwości wobec przestępczego działania 23-latka i przychylił się do wniosku śledczych i zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Na razie na 3 miesiące. Jego pobyt w więzieniu może potrwać nawet 10 lat, bo taką karę przewidują przepisy za przestępstwa, których się dopuścił. Czynności w tej sprawie prowadzą kryminalni z Myszkowa.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
22619
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Myszkowie

kiedy
2021-06-26 16:00
miejsce
Błonia Złotopotockie, Złoty Potok,...
wstęp biletowany